שאל את הרב

דחיית הטבילה בשל בעיות בשלום בית

שלח שאלה לרבני בית ההוראה

דחיית הטבילה בשל בעיות בשלום בית
14/02/2024

שאלה:

שלום וברכה.

מחר יום ראשון ב אדר א אני צריכה לטבול, כרגע מוצ"ש אני ובעלי לא מדברים אני פגועה ממנו מאוד בנושא מסוים, לא נראה לי שהענין יפתר עד מחר וגם אם יפתר אני לא תוך שניה ירצה להתקרב.

בכללי בעלי בכל ויכוח אומר זה יוביל לפירוק הבית, אני יערב את ההורים, אנחנו צריכים עזרה. אני אומרת לו מה הקשר את ההורים אם צריך עזרה בוא נלך לייעוץ. הוא מסרב בכל תוקף, אין לו דמות שיכולה להשפיע עליו, היתה בעבר והקשר נהיה תלותי והזיק, כרגע בלי כלום לומד בבית כי חווה חוויה לא טובה מכולל שלא התאים לו. בכלל הוא מתחזק היה נוער נושר וחזר בתשובה, יש לציין שיש לנו תינוקת מתוקה אני ממש בתסכול מזה שהוא לא יוצא ועושה משהו עם עצמו. הוא אומר שהוא לומד בבית בכיף שלו וגם של על התינוקת ושטוב לו ככה הסברתי לו את כל הצדדים הוא אומר כן נכון אני צריך לצאת קצת זה רק זמני, שנה + היתה תקופה מאוד קשה שהיה צריך לנתק אותו מהרב שלו כי הקשר והתוכן לא היה מתאים בכלל!!!! זה היה שכן שלו שקרב אותו אבל לא היה מתאים לזה.

מה אני עושה??????? אני ממש אובדת עיצות.

תשובה:

מאת הרב ניסים פנירי שליט"א

שלום רב.

ברמת העיקרון, אסור למנוע או לדחות טבילה בכדי לפגוע או להשתמש בזה כ"כלי נשק" נגד הבעל. דחיית טבילה דומה להפעלת "נשק אטומי" שאין להשתמש בו אלא בשעת סכנה ממשית...

עם זאת, ברור שלא ניתן לחייב אשה לטבול ולקיים יחסי אישות כאשר איננה מעוניינת בכך מסיבות אמיתיות ומהותיות.

במקרה שלכם נראה שאין מנוס מפניה ליועץ מוסמך שינסה לגשר על הפערים ולהשכין שלום בבית. במידה ורק אחד מהצדדים מעוניין לטפל בבעיה והצד השני אינו מוכן ללכת לטפל/ אינו מכיר בבעיה, אף על פי כן מומלץ להיפגש בכל זאת עם יועץ כדי לנסות לגשש ולברר היכן הבעיה של הצד השני בהליכה לייעוץ, ובכך לנסות להביא אותו למצב בו הוא יסכים להגיע. כמובן, שלפעמים מגלים במהלך הטיפול שדווקא הצד שמעוניין להגיע לטיפול הוא הצד שזקוק לטיפול, ובמקרים רבים הבעיה נפתרת על ידי כך.

כמובן שאם גם זה לא עוזר, יש לשקול בכובד ראש אפשרות של פתיחת תיק ברבנות, ככלי איום על בן הזוג שאינו מעונין לפנות לטיפול בבעיה.

היות ובמסגרת זו אנו לא יכולים לשמוע אפילו את הצד המלא של הסיפור מצידך, וכל שכן שלא שמענו את הצד של בעלך, על כן נמליץ בחום לפנות לייעוץ מקצועי אצל אחד מהיועצים המקצועיים של בית ההוראה הזמינים בקו הטלפון שלנו 02-571-2010 שלוחה 5, והם יכוונו אותך כיצד לנהוג.

בברכת הצלחה מרובה.

בית הוראה ‘אפיקי מים’ בראשות הגאון הגדול הרב משה פנירי שליט”א
נוסד בשנת תשס”ז בשכונת רמות בירושלים.
כיום משיבים מטעם בית ההוראה למעלה מ 300 רבנים, בכ -100 ערים ברחבי הארץ והעולם

Ⓒ 2019 - All Rights Are Reserved

הטופס נשלח בהצלחה!

מועדי המבחנים יתפרסמו בהודעה קולית שתישלח ממספר טלפון

02-966-7032

בסביבות ר”ח תמוז (למועד אלול) ובסביבות ט”ו בשבט (למועד אדר)

שימו לב:

בשל ריבוי הנרשמים איננו מתקשרים לכל אחד באופן אישי,
והאחריות מוטלת על כל נרשם לוודא שהוא מקבל את ההודעה!

כדי לשלוח שאלת המשך עליך להיות מחובר לאתר

כדי שתוכל לכתוב שאלת המשך לתשובה זו
עליך להתחבר או להירשם עם כתובת המייל איתה כתבת את השאלה המקורית.

זכור אותי

כדי לשלוח שאלת המשך עליך להיות מחובר לאתר

כדי שתוכל לכתוב שאלת המשך לתשובה זו
עליך להתחבר או להירשם עם כתובת המייל איתה כתבת את השאלה המקורית

או התחבר באמצעות שם משתמש וסיסמה:

זכור אותי